Sosyal Bilimler Enstitüsü

sbe.nisantasi.edu.tr

Bilgiler

Sosyal Bilimler Enstitüsü Öğrenci Rehberi için Lütfen TIKLAYINIZ.

Tezsiz Yüksek Lisans, Tezli Yüksek Lisans ve Doktora Programlarımızda öğrenim bedelleri her yıl mütevelli heyet kararı ile belirlenerek duyurulur.

Tezsiz yüksek lisanslarda öğrenim ücreti 10 adet ders ve bitirme projesini içine alan 2 yarıyılı, tezli yüksek lisanslarda 8 adet ders ve yüksek lisans tezini tez dönemini içine alan 4 yarıyılı, doktora programlarında ise ders, yeterlilik ve tez dönemini içine alan 8 yarıyıllık normal öğrenim sürelerinin tamamını kapsamaktadır. Programlara ilişkin öğrenim ücretleri için lütfen enstitümüzle iletişime geçiniz.

BURSLU ÖĞRENİM

Tezli Yüksek Lisans ve Doktora Programlarında Burslu Öğrenim

Her öğrenim döneminde kesin kayıt hakkı kazanan tezli yüksek lisans öğrencileri arasındaki değerlendirmede (lisans mezuniyet ortalaması, ALES ve bilim sınavı) ilk sırada öğrencilik hakkı kazanan öğrencimiz normal öğrenim süresi içerisinde % 100 burslu öğrenim hakkı kazanmaktadır.

Önlisans ve lisans öğreniminin herhangi birini Nişantaşı Üniversitesi’nde tamamlamış olan ve lisansüstü öğrenimi için üniversitemize başvuru yapan öğrenciler tezsiz yüksek lisans programlarında %75, tezli yüksek lisans programlarında ise %50 burslu öğrenim görme hakkına sahiptir.

Yüksek Lisans programlarında başvurduğu program türünde ALES’ten 75 ve üzeri alan öğrenciler %50 burslu, doktora programlarında ise 80 ve üzeri puan alan tüm öğrenciler öğrenim hakkı elde etmeleri durumunda üniversitemiz doktora programlarında %25 burslu öğrenim görme hakkına sahiptir.

Tüm lisansüstü programlarda üniversitemiz ile protokol kapsamında anlaşmalı olan kurum ve kuruluşların mensupları ve birinci derece yakınları protokol dahilindeki burs imkanları hakkında bilgi almak için enstitümüz öğrenci işleri birim koordinatörlüğü ile iletişim kurabilirler.

 • LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARA BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER
  • LİSANSÜSTÜ PROGRAM BAŞVURU FORMU
  • ONAYLI LİSANS DİPLOMA FOTOKOPİSİ
  • ONAYLI LİSANS TRANSKRİPT FOTOPİSİ
  • ONAYLI NÜFUS CÜZDAN ÖRNEĞİ / FOTOKOPİSİ
  • ASKERLİK DURUM BELGESİ
  • İKAMETGAH
  • KISA ÖZGEÇMİŞ
  • ÜÇ FOTOĞRAF (ARKASINDA ÖĞRENCİ ADI SOYADI VE BÖLÜMÜ YAZILI OLMALI)
  • ALES SONUÇ BELGESİ (TEZLİ PROGRAM BAŞVURULARI İÇİN)
Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği için lütfen TIKLAYINIZ.
İÇERİKLER Gerekli Form ve Belgeler Öğrenim Ücretleri ve Burslu Öğrenim Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği

DUYURULAR
SON HABERLER
YAKLAŞAN ETKİNLİK